Uncategorized

Disney Investor Day Etkinliğinde Açıklanan Yeni Marvel Projeleri

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren, gişe canavarı olan ve dünyanın en fazla para kazanan filmine sahip Marvel, 2008’den bu yana ana akım çizgi roman severler için iyisiyle kötüsüyle yayınlanan birçok filmi nihayet 2019 yılında bir finale ulaştırdı. Dünya’yı kurtarma motivasyonuyla yola çıkan serinin kötü karakteri Thanos, Yenilmezler ekibi karşısında nihai amacına ulaşamadan epik bir savaşla mağlup edildi. Yeni dönem gelecek olan projeleri yavaş yavaş netlik kazanırken, yeni kötü karakterin kim olacağı hala bilinmemekte. Yeni dönemde hangi projelerin yer alacağına dair paneller yapılmıştı.

Bu panellerde açıklanan projeler şu şekilde:

Black Widow

Eternals

Shang-Chi and The Legend of The Ten Rings

Doctor Strange in The Multiverse of Madness

Thor Love and Thunder

Black Panther II

Captain Marvel 2

Ant-Man 3

Guardian of The Galaxy 3

Spider-Man 3

Fantastic Four

Blade

WandaVision

The Falcon and the Winter Soldier

Loki

What If…?

Ms. Marvel

Hawkeye

Moon Knight

She-Hulk

11 Aralık 2020’de yeni bir panelle birlikte yeni projelerini açıkladı. Bu panelde Disney’in önümüzde ki yıllarda üreteceği projeler de gösterildi. Marvel evreninden Star Wars’a, yeni animasyon yapımlarına ve Alien dizisine yer verildi. Panel sırasında birçok yeni fragman da gösterildi.

Yeni Marvel projeler ise şu şekilde:

Secret Invasion

Çizgi romanlar da büyük öneme sahip olan Secret Invasion(Gizli İstila)  Kaptan Marvel(Captain Marvel) filminde görülen Skrull ırkı gizli istila çizgi romanının baş kahramanları. Skrull’lar gördükleri insanların şekline giriyorlar bu sayede Kaptan Amerika(Captain America) ya da ekipten herhangi biri olabililer. Bu olayın sonucunda ise yenilmezler ekibinin birbirine güveni kalmaz ve ortalık kaos alanına döner. Sorun şu ki Kaptan Marvel filminde Skrull’lar iyi bir ırk olarak gösterildi.

Ant-Man and The Wasp Quantumania

Bununla birlikte Ant-Man 3 filminin adı da belli olmuş oldu. Çizgi romanlarda büyük kötülerden birisi olan ve önümüzde ki fazın asıl kötüsü olması beklenen birkaç isimden biri olan Kang The Conqueror ise filmin kötüsü olacak.

Ironheart

Çizgi romanlarda Iron Man olarak Tony Stark’ın yerini alan Riri Williams, Marvel Sinematik Evreni’ne dâhil oluyor. Karaktere Dominique Thorne’un hayat vereceği açıklandı.

Armor Wars

Don Cheadle’ın War Machine rolüyle yer alacağı bu mini dizi, Tony Stark’ın en büyük kabusunun gerçeğe dönüştüğü ve teknolojisinin kötü kişilerin eline düştüğü bir hikâye anlatacak.

Thor Love and Thunder

Bu panelde Christian Bale’in hayat vereceği Gorr The God Butcher karakterini canlandıracağı açıklandı.

She-Hulk

Panelden önce dizinin başrolü olarak açıklanan Tatiana Maslany açıklama da bulunmuştu. Haberinin olmadığını dizide oynamadığını duyurmuştu ancak bu panelde başrol olduğu kesinleşti.

Fantastic Four

Disney’in Fox’u satın almasıyla X-men karakterlerinin telif hakkı tekrardan Marvel’a geçtiğini düşünürsek, Fantastik Dörtlü filmi mutantların yenilmezler evrenine dahil oluşunun ayak sesleri olabilir.

WandaVision

   Çıkması en çok beklenen dizi olan WandaVision sonuyla Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmine bağlanacağı biliniyor. Önümüzdeki yıllarda çıkmasını en çok beklediğim içerik, umarım Vision çizgi romanından bazı dersler alınmıştır.

Spider-Man 3

Kevin Feige, WandaVision ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmiyle doğrudan bağlantısı olacağını açıkladı. Ayrıca çoklu evrenlerinde yer alacağı açıklandı.

Moon Knight

Başrolünü Oscar Isaac’in aldığı dizi birkaç kelimeyle geçiştirilse de harika çizgi romanları sayesinde en çok merak edilenler arasından yerini alıyor.

I Am Groot

Galaksinin Koruyucular filmlerinden sevilen bebek groot’un hikayeleri ise kısa filmler şeklinde gelecek.

The Guardians of The Galaxy Holiday Special

Bir sonraki Galaksinin Koruyucuları ile aynı anda çekilip noel zamanı yayınlanması bekleniyor.

Peki siz açıklanan Marvel projelerinden hangisini bekliyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir